Wernisaż:
14 września, godz. 19.00
Wystawa czynna:
16.09 – 25.10
Miejsce: Krupa Gallery Studio

Przebudowa jest zburzeniem i zbudowaniem od nowa. Powstaje wtedy moment, w którym rzeczy do tej pory użytkowe zyskują wartość estetyczną i zaczynają nosić znaczenie typowe dla śladu. Niektóre rzeczy są piękne dopiero kiedy się kończą. Resztka może być ciekawsza od całości.

Życie jest gdzie indziej – jak napisał Milan Kundera. Twój pokój też. W każdym razie zazwyczaj jest właśnie tam. Jest wyobrażoną przestrzenią, składającą się z sumy skojarzeń i marzeń. Raczej idealną i mentalną niż konkretną, z cegły i betonu. Przestrzeń – prywatna, muzealna, rodzinna – jest czymś co raczej się staje niż jest, dążymy do niej.

Karolina Bielawska – zajmuje się malarstwem, które łączy z obiektami i instalacjami. Często odnosi się do przestrzeni domu oraz miejskiej estetyki i architektury. Wykorzystuje różne techniki malarskie i materiały, takie jak płyty gipsowe, emalie,
impregnaty. Absolwentka Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (2015). Finalistka konkursu Artystyczna Podróż Hestii (2015). Brała udział w wystawach m.in. w Fundacji Stefana Gierowskiego, Galerii Wschód, Miejscu Projektów Zachęty, Galerii Arsenał w Białymstoku, CSW Znaki Czasu, Glassyard Gallery, i in. Mieszka i pracuje w Warszawie.

kurator: Antoni Burzyński

adres:
Krupa Gallery Studio
Ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11
Wrocław