Krupa Gallery Contemporary Art Space

Krupa Gallery jako miejsce materializuje się we Wrocławiu pod adresem Rynek 27/28. Jego otwarcie zaplanowane jest na końcówkę roku 2020.

Jedno z pięter galerii poświęcone będzie stałej ekspozycji prywatnego zbioru należącego do kolekcjonerów i mecenasów sztuki Sylwii i Piotra Krupów. Wystawa obejmie najwybitniejsze dzieła polskich artystów stworzone w okresie od lat 40. XX wieku do dziś. Celem ekspozycji, zaprojektowanej z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych, jest przede wszystkim wciągnięcie odbiorców w świat sztuki współczesnej.
Na pierwszej kondygnacji przewidziana jest przestrzeń dla wystaw czasowych, tworzonych we współpracy artystów i kuratorów z Polski i Europy.
Pod adresem Rynek 27/28 swoje miejsce będzie miała także niewielka kawiarnia i księgarnia z wydawnictwami poświęconymi sztuce.

Krupa Gallery Studio

W okresie przejściowym, przed oficjalnym otwarciem Krupa Gallery, działania wystawiennicze podejmowane są w Krupa Gallery Studio przy ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11 we Wrocławiu.

KRUPA GALLERY

Krupa Gallery to miejsce, które powstało z pasji Sylwii i Piotra Krupów do sztuki oraz z chęci wspierania działań artystycznych oraz promocji sztuki współczesnej.
Będzie to przestrzeń przede wszystkim wystawom sztuki współczesnej z Polski i Europy Środkowej, która posłuży także jako międzynarodowa platforma współpracy kuratorów i artystów.

SKLEP