OFERTA
DLA
BIZNESU

ART PARTNER. Dzielimy się sztuką.

Chcemy pokazać, że sztuka współczesna z całym swoim bogactwem, różnorodnością spojrzeń i odniesień jest niezwykle ważna, może być inspirująca i w świadomy sposób powinniśmy ją oglądać i przeżywać.

Chcemy dzielić się sztuką ze środowiskiem biznesowym, chcemy pokazywać młodych artystów w przestrzeniach biurowych i zachęcić zwiedzających do otwierania głowy na inspirujące doznania kulturalne, poruszać, ujmować, zmuszać do refleksji, i również zachwycać. Chcemy jednym działaniem osiągnąć dwa efekty: zwiększyć grono odbiorców sztuki współczesnej – zwiększyć poziom ich wrażliwości na sztukę i jednocześnie stworzyć nowy, duży rynek dla dzieł sztuki, pomagając w ten sposób młodym, zdolnym artystom zrobić pierwsze kroki na tym bardzo trudnym rynku.

Działania

Program ART PARTNER prowadzony jest przez Fundację Krupa Gallery. Poszukujemy dobrych prac młodych i utalentowanych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych, które kupowane są do kolekcji Fundacji. Z dostępnych prac tworzymy wystawy składające się z 10 (lub więcej) obiektów, tak aby układały się one w spójny przekaz. Wystawy prezentowane są w przestrzeniach biurowych dużych firm, jednakże ważne jest dla nas, aby sposób ekspozycji zapewniał, że wystawa niesie przekaz artystyczny, a nie służyły jedynie celom dekoracyjnym.

Do udziału w programie zapraszamy wszystkie podmioty, dla których ważne jest wspieranie sztuki i kultury, które chcą promować twórczość artystów – młodych wiekiem lub dorobkiem. Projekt Art Partner na pewno wpisuje się w filozofię społecznej odpowiedzialności biznesu poprzez budowę wizerunku firmy nowoczesnej, dbającej o pracowników (edukacja kulturalna), zaangażowanej społecznie (wsparcie dla młodych artystów).

Wystawy będą trafiać do firm na rok i będziemy pobierać za to symboliczne miesięczne opłaty abonamentowe na rzecz Fundacji. Ze zgromadzonych środków Fundacja Krupa Gallery zakupi kolejne prace, które wejdą do programu i będą mogły cieszyć kolejnych Uczestników programu Art Partner.

W dalszej perspektywie liczmy na to, że uda się wciągnąć firmy w temat sztuki i zachęcić do większego zainteresowania sztuką, aktywnego udziału w rynku sztuki, edukacji pracowników w tym zakresie, czy działalności mecenatu sztuki.

Szczegółowe informacje o programie:

dr Katarzyna Młyńczak-Sachs
Prezes Fundacji Krupa Gallery
kontakt@krupagallery.net
+48 691 848 309

KRUPA GALLERY

Krupa Gallery to miejsce, które powstało z pasji Sylwii i Piotra Krupów do sztuki oraz z chęci wspierania działań artystycznych oraz promocji sztuki współczesnej.
Będzie to przestrzeń przede wszystkim wystawom sztuki współczesnej z Polski i Europy Środkowej, która posłuży także jako międzynarodowa platforma współpracy kuratorów i artystów.

ARTYŚCI

Karolina Balcer

SKLEP